تحلیل تکنیکال فملی - مرکز آموزش بورس | سرمایه گذاری علمی و حرفه ای در بورس

تحلیل تکنیکال فملی

تکنیکال فملی

تحلیل تکنیکال فملی

تحلیلگر: سید ابوالفضل میراحمدی


در یک نگاه بلندمدت و هفتگی، مشاهده می‌شود که پس از یک دوره روند نزولی، از تیر ۹۷ حرکت انگیزشی جدید خود را آغاز کرده و آن را در یک کانال صعودی تثبیت نموده است. یک مرتبه در مرداد ۹۷ از سقف کانال خارج شده ولی حریف مقاومت خط میانی کانال بسط یافته نشده و راه رفته را بازگشته است؛ تا اینکه سرانجام در آذر ۹۸ پس از گذشت دو سال و نیم، سقف کانال را با قدرت می‌شکند و حرکت صعودی سریع و قدرتمندی را آغاز می‌کند و کانال‌های بسط یافته را یک به یک فتح می‌کند.

سرانجام در دو مرحله، در تیر و شهریور ۹۹ در عبور از مقاومت ۳۹۰۰ تومانی در محل تلاقی مقاومت ثابت ۳۶۱.۸ فیبو موج نزولی ابتدایی قبل از روند انگیزشی و مقاومت داینامیک سقف کانال بسط یافته پنجم، ناتوان می‌شود و با شکستن حمایت ۲۶۰۰ تومان، برابر خط گردن و حدضرر، الگوی سقف دوقلو را تایید می‌کند.

هدف اولیه این الگو، در قیمت ۱۸۵۰ تومان خواهد بود. حمایت ابتدایی طبق سیستم ایچیموکو در قیمت ۲۱۰۰ تومان خواهد بود که به ظاهر، طبق گارد اندیکاتور، چندان امیدی به آن نیست. در حالت بدبینانه، تمایل به افت قیمت و رسیدن به محدوده ریز موج قبلی اصلاحی، در حوالی قیمت ۱۴۵۰ تا ۱۶۰۰ تومان دور از ذهن نیست.


کانال تلگرام آتی ساز بازار

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .