پرسش و پاسخ بورسی - مرکز آموزش بورس | سرمایه گذاری علمی و حرفه ای در بورس

پرسش و پاسخ بورسی

پرسش و پاسخ بورسی

✅ از آتی ساز بپرس

  ✍️ پاسخ‌ها از: رباب شربیانی


❓درود بر شما، امکانش هست تحلیل لکما را در کانال قرار دهید؟ با تشکر

✅ پاسخ:

تحلیل تکنیکال:

سهم لکما دارای روند نزولی است. سهم بر روی سطح حمایتی ۱۱۰۰ تومان قرار دارد و در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده حمایتی بعدی در ۸۸۰ تا ۱۰۰۰ تومان واقع شده است.
از قدرت روند نزولی سهم کاسته شده و انتظار می‌رود قیمت به این محدوده حمایتی واکنش مثبت نشان دهد.
در مسیر برگشت سهم سطح مقاومتی ۱۲۰۰ تومان را پیش رو دارد که برای برقراری مجدد روند صعودی، نیاز به تثبیت قیمت بالای این سطح می‌باشد.

تحلیل بنیادی:
شرکت کارخانجات مخابراتی ایران، اولین و بزرگترین شرکت فعال در زمینه صنعت مخابرات می‌باشد.
شرکت برای کسب بازارهای جدید مخابراتی و غیر مخابراتی تلاش می‌کند همچنین ورود به بازارهای هدف جدید و طراحی محصولات جدید را هدف قرار داده است. پژوهش واحد دستگاه‌های تب سنج، لامپ‌های کم مصرف SMD و دستگاه ونتیلاتو در فرایند اجرایی قرار گرفته و در مرحله اخذ مجوز برای تولید می‌باشند.
به علت این که عملیات شرکت منجر به زیان شده، شرکت ۶۵٪ از سرمایه خود را از دست داده و مشمول ماده ۱۴۱ شده است که هیئت مدیره درصدد رفع این مشکل با ورود به بازارهای جدید می‌باشد.


❓ سلام، لطفاً یک تحلیل از نماد شنفت بگذارید. ممنون

✅پاسخ :
تحلیل تکنیکال:
سهم شنفت بعد از روند نزولی عمیقی که پشت سر گذاشته، با واکنش مثبت به سطح حمایتی ۵۲۰۰ تومان روبرو شده است و روند نزولی سهم متوقف گردیده است.
قیمت در حال کف سازی بر روی این سطح حمایتی می‌باشد تا پتانسیل لازم برای ادامه روند را به دست آورد.
سطوح مقاومتی ۶۳۰۰ و ۷۳۰۰ تومان پیش روی روند صعودی سهم قرار خواهند داشت.
جهت برقراری مجدد روند صعودی، نیاز به تثبیت قیمت بالای ۶۹۰۰ تومان می‌باشد. اولین هدف قیمتی سهم در ۸۵۰۰ تومان واقع شده است.
برای افرادی که قصد ورود به سهم دارند رعایت حدضرر ۵۰۰۰ تومان توصیه می‌گردد.

تحلیل بنیادی:
شرکت نفت پارس، جزء شرکت‌های فرعی گروه توسعه انرژی تدبیر می‌باشد. این شرکت با ظرفیت تولید ۳۰۰ میلیون لیتر روانکار در حوزه تولید انواع روانکار و فرآورده‌های نفتی حاصل از لوبکات فعالیت دارد.
شرکت برای تامین منابع جهت ادامه سرمایه‌گذاری در پروژه پالایش پارسیان سپهر با کسری سرمایه در گردش روبرو شده که با برنامه افزایش سرمایه ۲۵٪ از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران این مورد را رفع نموده است.
مطابق گزارشات سه ماهه منتشر شده، درآمد عملیاتی شرکت افزایش ۲٪ و سود ناخالص شرکت افزایش ۱۲٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.


✍️ سوالات خود را از ما بپرسید و پاسخ‌ کارشناسان را دریافت نمایید!


کانال تلگرام آتی ساز بازار

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .