پرسش و پاسخ بورسی - مرکز آموزش بورس | سرمایه گذاری علمی و حرفه ای در بورس

پرسش و پاسخ بورسی

پرسش و پاسخ بورسی

✅ از آتی ساز بپرس

  ✍️ پاسخ‌ها از: رباب شربیانی


❓سلام لطفاً سهام کیسون را تحلیل بفرمایید. سپاس

✅ پاسخ:

تحلیل تکنیکال:

سهم کیسون بعد از افت قیمتی که داشته، در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان می‌باشد، از قدرت روند نزولی سهم کاسته شده و انتظار می‌رود قیمت به این سطح واکنش مثبت نشان داده و روند نزولی سهم متوقف شود.
سهم بعد از مدتی نوسان در همین محدوده، پتانسیل لازم برای ادامه روند را به دست خواهد آورد.
در مسیر برگشت سطح مقاومتی ۲۰۰۰ تومان پیش روی سهم قرار خواهد داشت. برای برقراری مجدد روند صعودی، نیاز به تثبیت قیمت بالای این سطح مقاومتی است.

تحلیل بنیادی:
گروه شرکت‌های کیسون متشکل از ۳۵ شرکت در زمینه راه و ساختمان، تاسیسات شهری، عملیات حفاری و خدمات فنی مهندسی فعالیت دارند.
شرکت پروژه‌های متعددی از جمله پروژه‌های مخازن جاسک، پالایشگاه میعانات گازی فرزنگان و… مجموعاً بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال اخذ نموده است.
مطابق آخرین افشای اطلاعات صورت گرفته، هیئت مدیره در حال بررسی و امکانسنجی برای نحوه و چگونگی افزایش سرمایه به ویژه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در شرکت‌های گروه کیسون است اما هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نگردیده است.


❓ سلام لطفا تحلیل لپارس را در کانال قرار بدید.

✅پاسخ :
تحلیل تکنیکال:
سهم لپارس روند نزولی شارپی را تجربه می‌کند. متاسفانه بعد از رشد قیمتی قابل توجهی که سهم تا سطح قیمتی ۵۶۰۰۰ تومان داشت با افت بیش از ۸۰٪ روبرو شده است.
در حال حاضر قیمت به محدوده حمایتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تومان رسیده و از قدرت روند نزولی سهم کاسته شده است. انتظار می‌رود قیمت در همین محدوده به تعادل برسد و روند نزولی سهم متوقف گردد.

تحلیل بنیادی:
شرکت کارخانجات پارس الکترویک در صنعت تولید انواع لوازم صنعتی، برقی و الکترونیکی فعالیت دارد.
شرکت برای سال جاری افزایش تولید تلویزیون و بررسی امکان تولید محصولات جدید را در دستور کار خود قرار داره است.
درآمد عملیاتی شرکت در ۶ ماهه اول سال جاری افزایش جهشی ۱۱۴۶٪ داشته است اما با توجه به رشد بهای تمام شده، سود خالص شرکت افزایش تنها ۱۹٪ را نشان می‌دهد.
شرکت برای محصول تلویزیون افزایش نرخ ۳۰٪ دریافت نموده است. مطابق گزارشات ۶ماهه منتشر شده، به ازاء هر سهم سود ۳۹۳ ریالی ساخته که ۱۹٪ بیش از مقدار سود ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته است.


✍️ سوالات خود را از ما بپرسید و پاسخ‌ کارشناسان را دریافت نمایید!


کانال تلگرام آتی ساز بازار

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .