پرسش و پاسخ بورسی - مرکز آموزش بورس | سرمایه گذاری علمی و حرفه ای در بورس

پرسش و پاسخ بورسی

پرسش و پاسخ بورسی

✅ از آتی ساز بپرس

  ✍️ پاسخ‌ها از: رباب شربیانی


❓درود، درصورت امکان سهم دکوثر را تحلیل بفرمایید. با تشکر

✅ پاسخ:

تحلیل تکنیکال:

سهم دکوثر بعد از نزول قیمتی که از سقف تاریخی خود در محدوده ۴۲۸۰ تومان داشته، به سطح حمایتی ۱۷۷۰ تومان واکنش مثبت نشان داده و روند نزولی سهم متوقف شده است. سهم در حال کف سازی بر روی این سطح حمایتی است تا پتانسیل لازم برای ادامه روند را به دست آورد.

در مسیر برگشت، سهم سطوح مقاومتی ۲۲۶۰ و ۲۷۵۰ تومان را پیش رو خواهد داشت. هدف قیمتی برای سهم در ۳۳۰۰ تومان قرار دارد.

برای افرادی که قصد ورود به سهم در این محدوده قیمتی دارند،  رعایت حدضرر ۱۶۰۰ تومان توصیه می‌گردد.

تحلیل بنیادی:

گروه شرکت‌های داروسازی کوثر از شرکت‌های فرعی داروسازی امین، توسعه کوثر امین، هلپاک، شیمیایی امین دارویی سپاهان و شرکت وابسته پخش مکتاف تشکیل شده است.

هیئت مدیره با هدف اصلاح ساختار مالی و حفظ نقدینگی برای تامین بخشی از سرمایه در گردش، افزایش سرمایه ۲۳۳.۳٪ از محل سود انباشته را به تصویب رسانیده و برای بررسی به بازرس قانونی شرکت ارسال نموده است.

شرکت در ۶ ماهه اول سال جاری به ازاء هر سهم سود ۲۰۴ ریالی ساخته است که ۲۶٪ بیش از مقدار سود ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته می‌باشد.


❓با عرض سلام، در صورت امکان، محبت فرموده تحلیل جامعی از وضعیت بنیادی و تکنیکال سهم کتوکا ارائه فرمائید.

 

✅پاسخ :

تحلیل تکنیکال:

سهم کتوکا بعد از دستیابی به هدف قیمتی ۲۳۵۰۰ تومان نزول قیمتی عمیقی را در حدود ۶۰٪ از رشد اخیر قیمتی خود تجربه کرده است.

سهم به محدوده حمایتی ۱۱۰۰۰ تومان رسیده و باتوجه به در پیش رو بودن مجمع فوق‌العاده افزایش سرمایه، باید منتظر بازگشایی سهم بعد از مجمع و تعدیل نمودار بود تا بتوان در نمودار تعدیل شده، روند آتی سهم را ارزیابی نمود.

تحلیل بنیادی:

شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، جزء واحدهای فرعی تجاری شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد می‌باشد که در زمینه تولید انواع محصولات فرآورده‌های نسوز با ظرفیت سالانه ۳۲۰۰۰ تن فعالیت دارد و یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید فرآورده‌های نسوز می‌باشد.

هیئت مدیره شرکت در راستای حفظ نقدینگی برای تامین مالی تولید ۱۰ هزار تن آجر کربن منیزنت که اهمیت فراوانی برای تداوم فعالیت‌های شرکت دارد، افزایش سرمایه به میزان ۶۵۳٪ از دو محل سود انباشته معادل ۳۱٪ و مطالبات حال شده سهامداران معادل ۶۹٪  را تصویب نموده که مجوز سازمان بورس نیز صادر شده است. شرکت سهامداران را در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ جهت تصویب این افزایش سرمایه به مجمع عمومی فوق‌العاده فراخوانده است.

مطابق گزارشات ۶ ماهه منتشر شده،  درآمد عملیاتی شرکت افزایش ۱۰۶٪ و سود خالص شرکت افزایش ۳۱٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. شرکت توانسته به ازای هر سهم سود ۱۶۴۱ ریالی بسازد که ۳۱٪ بیش از مقدار سود ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته می‌باشد.


✍️ سوالات خود را از ما بپرسید و پاسخ‌ کارشناسان را دریافت نمایید!


کانال تلگرام آتی ساز بازار

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .