پرسش و پاسخ بورسی - مرکز آموزش بورس | سرمایه گذاری علمی و حرفه ای در بورس

پرسش و پاسخ بورسی

پرسش و پاسخ بورسی

✅ از آتی ساز بپرس

  ✍️ پاسخ‌ها از: رباب شربیانی


❓باسلام، وقت بخیر، لطفاً تحلیل نماد وتوکا را در کانال قرار بدید.

✅ پاسخ:

تحلیل تکنیکال:

سهم وتوکا دارای روند رنج و خنثی است. قیمت در حال حاضر در محدوده حمایتی ۱۰۰۰ تا ۱۱۵۰ تومان قرار دارد. نفوذ قیمت به زیر ۱۰۵۰ تومان می‌تواند موجب نزولی شدن روند سهم شود و رعایت این سطح قیمتی به عنوان حدضرر توصیه می‌گردد.
برای برقراری مجدد روند صعودی، نیاز به تثبیت قیمت بالای ۱۳۰۰ تومان می‌باشد.
اهداف قیمتی برای سهم در ۱۵۰۰ و ۱۷۰۰ تومان قرار دارند.

تحلیل بنیادی:
شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد، به عنوان یک هلدینگ در زمینه‌های متنوع حمل و نقل، صنعتی و معدنی، خدماتی، پیمانکاری، مالی و بازرگانی فعالیت دارد.
گروه حمل و نقل شامل دو شرکت، گروه صنعتی و معدنی شامل ۷ شرکت فرعی و ۲ شرکت وابسته، گروه خدمات و پیمانکاری شامل ۵ شرکت فرعی و حوزه بازرگانی شامل ۶ شرکت فرعی می‌باشد.
ارزش خالص دارایی‌های NAV هر سهم در حدود ۱۴۳۰ تومان می‌باشد و در حال حاضر سهم زیر ارزش خالص دارایی‌های خود در حال معامله است و از نظر بنیادی ارزنده می‌باشد.


❓سلام، سهم کرمان را لطفاً تحلیل کنید. ممنونم

✅پاسخ:
تحلیل تکنیکال:
سهم کرمان بعد از نزول قیمتی عمیقی که داشته در حال حاضر در اواخر روند نزولی خود قرار دارد.
قیمت وارد محدوده حمایتی ۵۲۵۰ تا ۶۴۰۰ تومان وارد شده و انتظار می‌رود سهم به این سطح حمایتی واکنش مثبت نشان داده و روند نزولی سهم متوقف شود.

تحلیل بنیادی:
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان #کرمان و زیر مجموعه‌های آن در زمینه صنعت برق، راه و ساختمان، کانی‌های فلزی، بازرگانی و صنعت میکروبیولوژی فعالیت دارد. میزان شناوری سهم ۸۶.۸۲٪ می‌باشد.
سبد سرمایه‌گذاری شرکت، ۹۹.۸۴٪ غیر بورسی و ۰.۱۶٪ بورسی می‌باشد که بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌های شرکت در صنایع برق ۷۵.۸٪، کاغذ ۱۲.۲٪ و راه و ساختمان ۷٪ می‌باشد.
هیات مدیره شرکت جهت اصلاح ساختار مالی، در نظر دارد نسبت به افزایش سرمایه سنگین ۴،۵۷۷٪ از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها طبقه سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت اقدام نماید. این امر به تصویب هیات مدیره رسیده و بازرس قانونی شرکت نیز آن را تایید نموده است. در حال حاضر منتظر صدور مجوز از سازمان بورس می‌باشد.
ارزش کارشناسی دارایی‌های مورد تجدید ۵۱۴۵۸۹۷۶ میلیون ریال برآورد شده است. در حال حاضر ارزش بازار سهام شرکت بالغ بر ۶۹۵۲۳۶۵۵ میلیون ریال می‌باشد. هرچند به نظر می‌رسد سهم در حدود ۳۵٪ بالای ارزش ذاتی خود قرار دارد باید این امر نیز مد نظر قرار داده شود که برخی از دارایی‌ها شرکت به علت راکد بودن مورد ارزیابی کارشناسان دادگستری قرار نگرفته است و در حال حاضر سهم با اصلاح قیمتی عمیقی که انجام داده در حال نزدیک شدن به ارزش خالص دارایی‌های خود می‌باشد که این امر می‌تواند به زودی موجب پایان روند نزولی سهم شود.


✍️ سوالات خود را از ما بپرسید و پاسخ‌ کارشناسان را دریافت نمایید!


کانال تلگرام آتی ساز بازار

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .